See kui tihti oma koera küüsi lõigata sõltub sellest kui kiiresti küüned kasvavad ning kas ja kui palju need kuluvad ise.
Füüsiliselt väga aktiivne koer, kes liigub palju asfladil ei vaja sama tihedalt küünte lõikamist kui koer kes liigub pigem vähe või metsaradadel. See-eest tuleb meeles pidada, et koertel on olemas viies varvas esikäppadel (osadel koertel lisaks ka tagakäppadel), mis asub käpa siseküljel ning ei puutu vastu maad. Kui teised küüned kuluvad mingil määral ise, siis seda küünt tuleb jälgida, et see liiga pikaks ei kasvaks.
Kui su koer seisab ning tema küüned puutuvad maad või on juba natuke keerdus, siis on tema küüned ammu liiga pikad ning need vajavad lõikust.
Kui koer jalutab toas ning sa kuuled parketi peal klõbinat on koera küüned liiga pikad ning need vajavad lõikust (erandiks mõned väga lamedate käpapadjanditega koerad).
Väga pikad küüned tekitavad valu ring põhjustavad erinevaid terviseprobleeme.
Pikkade küüntega võivad koerad ennast vigastada.
Liiga pikad küüned keerduvad ning võivad jääda okste jms sellise taha kinni ning murduda, sealjuures põhjustades valu.
Liiga pikad küüned võivad kasvada käpapadjanditesse, sealjuures tekitada põletikku.
Liiga pikkade küüntega on keeruline kõndida ning koera varba asend muutub. Kui muutub varba asend, siis on juba muutunud jala asend ning sellega seoses muutub ka liigeste asend.
Kuna koerad teevad kõik selleks, et oma valu varjata siis kompenseerivad nad oma liikumist selliselt, et see ei oleks enam tasakaalus teiste kehaosadega.
Liiga pikkade küüntega ei ole ka meil kuigi meeldiv ringi kõndida. Näiteks, kui meil endil on varbaküüned liiga pikaks kasvanud, kas me siis lõikame oma küüned ära või keerame varbad krussi, et edasi käia, joosta või muud endale meeldivat tegevust teha?
Ei julge/soovi ise koera küüsi lõigata, siis lase seda teha groomeril või veterinaaril!
BRONEERI AEG 5432 0472 või kirjutades salong@thepawfectway.ee